Kazumi Kishi

futbolliste japoneze

Kazumi Kishi (岸 一美 Kishi Kazumi?, lindur më 25 Nëntor 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kazumi Kishi
Të dhënat personale
Emri i plotëKazumi Kishi
Data e lindjes (1975-11-25) 25 Nëntor, 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Urawa Reinas FC
Ekipi kombëtar
1998–2001Japonia9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 5 2
1999 1 0
2000 0 0
2001 3 0
Gjithsej 9 2

ReferimetRedakto