"Kedge Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, Bordo, Marseja, Tuloni, Dakari, Suzhou dhe Shangai. Ngritur që në vitin 2013.

"Kedge" u rendit e 31-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 70000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Daniel Carasso (kreu ekzekutiv i Danone-it) dhe Sophie Cluzel.

ReferimeRedakto

  1. ^ Stampa:FrMarseille : Kedge améliore encore son rang dans le classement du Financial Times 2019
  2. ^ Stampa:EnTriple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtmeRedakto