Keisuke Honda

futbollist japonez

Keisuke Honda (lindur më 13 qershor 1986) është një futbollist japonez i cili lua në MeksikeC.F. Pachuca.

Keisuke Honda
HondaMilan (cropped) - 2.jpeg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKeisuke Honda
Datëlindja (1986-06-13) 13 Qershor, 1986 (36 vjeç)
VendlindjaSettsu, Japoni
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
-
NumriC.F. Pachuca
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2005–2007Nagoya Grampus Eight90(11)
2008–2009VVV-Venlo68(24)
2010–2013CSKA Moscow94(20)
2014–2017Milan81(9)
2017-C.F. Pachuca0(0)
Kombëtarja
2008–Japonia88(36)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 79 ndeshje dhe ka shënuar 34 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 1 0
2009 10 3
2010 12 3
2011 8 2
2012 9 4
2013 12 8
2014 13 4
2015 14 10
Gjithsej 79 34

Lidhje të jashtmeRedakto