Marcellus Kevin Gates (lindi më 5 shkurt 1986),[1][2] i njohur ndryshe si Kevin Gates, është këngëtarë dhe reper amerikanë nga Baton Rouge, Louisiana.[3][4][5] Ai bashkë me gruan e tij Dreka kanë pranur Islamin dhe pastaj kanë shkuar në Haxh në shtator 2016.[6] [7]

Kevin Gates
Kevin Gates - Main Pub 1 - Photo Credit.jpg
Të dhëna
Data e lindjes5 korrik 1986
ZhanretHip hop
ProfesionetKëngëtarë
Vitet aktive2007-prezent
Faqja e internetitwww.kvngates.com

ReferimetRedakto

  1. ^ Campbell, Damon (5 shkurt 2016). "Best Hip Hop Moments in #BHM: Kevin Gates is Born". The Source. Marrë më 7 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Coppage, Wanda J. (14 mars 2016). "Kevin Gates Performs '2 Phones,' Details Drug Charge & Family on 'Wendy Williams' [VIDEO]". Music Times. Marrë më 7 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Kramer, Kyle (5 shkurt 2016). "Kevin Gates Just Keeps Getting Better, Really". Noisey. Marrë më 7 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Renato, Pagnani (23 mars 2014). "By Any Means". Pitchfork Media. Marrë më 7 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Reeves, Mosi (14 prill 2014). "Kevin Gates Gets Ready to Go Global". Rolling Stone. Marrë më 7 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ http://www.xxlmag.com/news/2016/06/muslim-rappers/
  7. ^ https://twitter.com/realdrekagates/status/774121047616397312