Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë

monument kulture në Kosovë

Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë është një monument i trashëgimisë kulturore në Vaganesh, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 474/55.

Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë
Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë.jpg
LlojiArkeologjike
VendndodhjaVaganesh, Kamenicë, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar474/55
Nr. i referencës854

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.