Kisha e Shën Andrejës është një monument i trashëgimisë kulturore në Podujevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Kisha e Shën Andrejës
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPodujevë, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3125

Referime Redakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme Redakto