Kisha e Shën Mërisë (Ogdunan, Përmet)

Disambig.svg Ky artikull ka lidhje me Kishën e Shën Mërisë në Ogdunan, Përmet. Për artikuj të ngjashëm kliko këtu.

Koordinatat: 40°13′59″V 20°26′40″L / 40.23306°V 20.44444°L / 40.23306; 20.44444 Kisha e Shën MërisëOgdunanPërmetit, është monument kulture që prej vitit 1963. Kisha ka hapësirë të vogël dhe dekorime të pakta. Pjesa e vetme që ka mbetur e paprekur është kubeja ku ka afreskë me figurën e Krishtit.

Shiko edheRedakto