Kitchener është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 136.89 km² dhe popullsi 204668 banorë.[1]

Kitchener
qytet
Downtown Kitchener, Ontario 2.jpg
Popullsia
 • Gjithsej204.668
Faqja zyrtarewww.kitchener.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario