Kiyotaka Matsui

futbollist japonez

Kiyotaka Matsui (lindur më 4 Janar 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kiyotaka Matsui
Të dhënat personale
Emri i plotëKiyotaka Matsui
Data e lindjes (1961-01-04) 4 Janar, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1992NKK
1992–1993Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1984–1988Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 2 0
1985 8 0
1986 2 0
1987 1 0
1988 2 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtmeRedakto