Ko Itakura

futbollist japonez

Ko Itakura (板倉 滉 Itakura Ko?, lindur më 27 Janar 1997) është një futbollist japonez.

Ko Itakura
Të dhënat personale
Emri i plotëKo Itakura
Data e lindjes (1997-01-27) 27 Janar, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Groningen
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2017Kawasaki Frontale7(0)
2018Vegalta Sendai24(3)
2019–FC Groningen
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 0
Gjithsej 3 0

ReferimetRedakto