Koji Tanaka

futbollist japonez

Koji Tanaka (lindur më 2 Nëntor 1955) është një ish-futbollist japonez.

Koji Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Tanaka
Data e lindjes (1955-11-02) 2 Nëntor, 1955 (65 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1988NKK
Ekipi kombëtar
1982–1984Japonia20(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1982 6 0
1983 8 3
1984 6 0
Gjithsej 20 3

Lidhje të jashtmeRedakto