Kojushë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kajushë.

Kojushë
Kajushë
Fshat
Vendndodhja
Kojushë is located in Kosova
Kojushë
Kojushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 38″ Veri

20° 36′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto