Kollë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kullë.

Kollë
Kullë
Fshat
Vendndodhja
Kollë is located in Kosova
Kollë
Kollë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 17″ Veri

20° 55′ 55″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto