Kollumerland en Nieuwkruisland është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 116.33 km² dhe popullsi 13002 banorë[1]. Kollum është kryeqendra e komunës.

Kollumerland en Nieuwkruisland
Flamuri i Kollumerland en Nieuwkruisland
Stema zyrtare e Kollumerland en Nieuwkruisland
Popullsia
 • Gjithsej13.002
Faqja zyrtarewww.kollumerland.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Friesland