Njësia administrative Zall-Herr

(Përcjellë nga Komuna Zall-Herr)

Koordinatat: 41°14′V 19°30′L / 41.23°V 19.50°L / 41.23; 19.50

Njësia administrative Zall-Herr
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Tiranës
Rrethi Rrethi i Tiranës
Bashkia Bashkia Tiranë
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Njësia administrative Zall-Herr është një njësi administrative në Bashkinë TiranëShqipëri.[1]

VendbanimetRedakto

Qinami eshte nje nga fshatrat me te bukur ne Shqiperine e mesme , kjo vërtetohet nga banoret e te tjerë qe e vizitojnë ate. Ndodhet ne periferi te Tiranes, gati gati brenda ne qytetin e Krujes,ajri i pastër e freskues,uji i kulluar nga nje burim i afërt aty qe mund te them qe duhet te zbulohet nga arkeologet pasi ka disa simbole te flamurit te Perandorisë Osmane,quhet Gurre dhe disa liqene me pamje madheshtore te cilat pasqyrojnë kodrinat e bukura te gjelberta . Me pak fjale ju them ju lutem vizitojeni,do mbeteni pa fjale dhe do përjetoni e shikoni natyrën e ndërthurur me bukurinë e fshehur qe mban. Artikull i punuar nga Klevisa Muca.[2]

BurimetRedakto

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 24 prill 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Qinam (Zall-Herr)

Shiko edheRedakto