Hape menynë kryesore

Komuna e ... është komunë që shtrihet në pjesën ... të Maqedonisë duke u kufizaur me ... . Qendra e komunës gjendet në ...

Komuna e Bosilovës
Komunë
noform
Kuvendi i Komunës së Bosilovës
Stema_figura
Stema e Komunës së Bosilovës
Flag of Bosilovo Municipality.svg
Flamuri i Komunës së Bosilovës
Vendndodhja
Komuna e Bosilovës is located in Republika e Maqedonisë
Komuna e Bosilovës
Komuna e Bosilovës

Koordinatat: 41°25′0″V 22°45′0″L / 41.41667°V 22.75000°L / 41.41667; 22.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni juglindor
(Rajonet e RM)
Zyrat Bosilovë
Kryetari i komunës Zoran Zimbakov
Partia LSDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 161,99 km2
Popullsia 14,260 banorë
Dendësia 88 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 25′ 0″ Veri

22° 45′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare opstinabosilovo.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 14 260 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e ... i përfshin këto vendbanime:

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto