Komuna e ... është komunë që shtrihet në pjesën ... të Maqedonisë duke u kufizaur me ... . Qendra e komunës gjendet në ...

Komuna e Debërcës
Општина Дебарца
Komunë
noform
Kuvendi i Komunës
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Debarca Municipality, North Macedonia.svg
Flamuri i Komunës
Vendndodhja
Komuna e Debërcës is located in Maqedonia e Veriut
Komuna e Debërcës
Komuna e Debërcës

Koordinatat: 41°17′0″V 20°49′0″L / 41.28333°V 20.81667°L / 41.28333; 20.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Rajoni jugperëndimor
(Rajonet e MV)
Zyrat Bellçishti
Kryetari i komunës Zoran Nogacheski
Partia LSDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 425.39 km2
Popullsia 5,507 banorë
Dendësia 12.95 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 17′ 0″ Veri

20° 49′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare Debarca.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 5 507 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e ... i përfshin këto vendbanime :


Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Komunat në Maqedoni e Veriut  

Belimbegu · Berova · Bogdanca · Bogovina · Bosilova · Bërvenica · Brodi · Çashka · Çeshinova-Oblesheva · Çuçeri · Debërca · Dellçeva · Demir Kapia · Dibra · Dojrani · Dollneni · Gostivari · Gracka · Gjevgjelia · Haraçina · Ibrahimova · Jegunoci · Kamenica · Karbinca · Kavadari · Kërçova · Koçani · Konça · Kratova · Kriva Pallanka · Krivogashtani · Krusheva · Kumanova · Likova · Llozova · Manastiri · Mavrova dhe Radostusha · Mogilla · Murgashova · Nagoriçi i Vjetër · Negotina · Novaca · Novosella · Ohri · Peçeva · Përlepi · Pllasnica · Probishtipi · Radovishti · Rankoci · Resnja · Rosomani · Shtipi · Sopishti · Struga · Strumica · Studeniçani · Sveti Nikolla · Tearca · Tetova · Vallandova · Vasileva · Veçani · Velesi · Vinica · Vrapçishti · Zelenikova · Zërnoci · Zhelina · Zhupa


Komunat e Shkupit: Aerodromi · Buteli · Çairi · Gazi Baba · Gjorçe Petrovi · Karposhi · Kisella Voda · Qendra · Saraji · Shutka


Ish-komunat: Drugova · Osllomeji · Vraneshtica · Zajazi