Komuna e ... është komunë që shtrihet në pjesën ... të Maqedonisë duke u kufizaur me ... . Qendra e komunës gjendet në ...

Komuna e Dojranit
Општина Дојран
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e Komunës
Dojran zname.png
Flamuri i Komunës së Dojranit
Vendndodhja
Komuna e Dojranit is located in Maqedonia e Veriut
Komuna e Dojranit
Komuna e Dojranit

Koordinatat: 41°10′0″V 22°43′0″L / 41.16667°V 22.71667°L / 41.16667; 22.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
(Rajonet e MV)
Zyrat Dojrani i Ri
Kryetari i komunës Ango Angov
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 129.16 km2
Popullsia 3,426 banorë
Dendësia 26,53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 1487
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 10′ 0″ Veri

22° 43′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.dojran-info.com

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 3 426 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e Dojranit i përfshin këto vendbanime :Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Komunat në Maqedoni e Veriut  

Belimbegu · Berova · Bogdanca · Bogovina · Bosilova · Bërvenica · Brodi · Çashka · Çeshinova-Oblesheva · Çuçeri · Debërca · Dellçeva · Demir Kapia · Dibra · Dojrani · Dollneni · Gostivari · Gracka · Gjevgjelia · Haraçina · Ibrahimova · Jegunoci · Kamenica · Karbinca · Kavadari · Kërçova · Koçani · Konça · Kratova · Kriva Pallanka · Krivogashtani · Krusheva · Kumanova · Likova · Llozova · Manastiri · Mavrova dhe Radostusha · Mogilla · Murgashova · Nagoriçi i Vjetër · Negotina · Novaca · Novosella · Ohri · Peçeva · Përlepi · Pllasnica · Probishtipi · Radovishti · Rankoci · Resnja · Rosomani · Shtipi · Sopishti · Struga · Strumica · Studeniçani · Sveti Nikolla · Tearca · Tetova · Vallandova · Vasileva · Veçani · Velesi · Vinica · Vrapçishti · Zelenikova · Zërnoci · Zhelina · Zhupa


Komunat e Shkupit: Aerodromi · Buteli · Çairi · Gazi Baba · Gjorçe Petrovi · Karposhi · Kisella Voda · Qendra · Saraji · Shutka


Ish-komunat: Drugova · Osllomeji · Vraneshtica · Zajazi