Komuna e ... është komunë që shtrihet në pjesën ... të Maqedonisë duke u kufizaur me ... . Qendra e komunës gjendet në ...

Komuna e Grackës
Општина Градско
Komunë
Vendndodhja
Komuna e Grackës is located in Maqedonia e Veriut
Komuna e Grackës
Komuna e Grackës

Koordinatat: 41°34′0″V 21°56′0″L / 41.56667°V 21.93333°L / 41.56667; 21.93333

Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Rajoni i Vardarit
(Rajonet e MV)
Zyrat Grackë
Kryetari i komunës Robert Beshovski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 236.19 km2
Popullsia 3,760 banorë
Dendësia 15.92 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 1420
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 34′ 0″ Veri

21° 56′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare gradsko.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 3 760 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e ... i përfshin këto vendbanime :


Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Komunat në Maqedoni e Veriut  

Belimbegu · Berova · Bogdanca · Bogovina · Bosilova · Bërvenica · Brodi · Çashka · Çeshinova-Oblesheva · Çuçeri · Debërca · Dellçeva · Demir Kapia · Dibra · Dojrani · Dollneni · Gostivari · Gracka · Gjevgjelia · Haraçina · Ibrahimova · Jegunoci · Kamenica · Karbinca · Kavadari · Kërçova · Koçani · Konça · Kratova · Kriva Pallanka · Krivogashtani · Krusheva · Kumanova · Likova · Llozova · Manastiri · Mavrova dhe Radostusha · Mogilla · Murgashova · Nagoriçi i Vjetër · Negotina · Novaca · Novosella · Ohri · Peçeva · Përlepi · Pllasnica · Probishtipi · Radovishti · Rankoci · Resnja · Rosomani · Shtipi · Sopishti · Struga · Strumica · Studeniçani · Sveti Nikolla · Tearca · Tetova · Vallandova · Vasileva · Veçani · Velesi · Vinica · Vrapçishti · Zelenikova · Zërnoci · Zhelina · Zhupa


Komunat e Shkupit: Aerodromi · Buteli · Çairi · Gazi Baba · Gjorçe Petrovi · Karposhi · Kisella Voda · Qendra · Saraji · Shutka


Ish-komunat: Drugova · Osllomeji · Vraneshtica · Zajazi