Hape menynë kryesore

Komuna e Mogillës është komunë që shtrihet në rajonin e Pellagonisë të Maqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Mogilla.

Komuna e Mogillës
Општина Могила
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Mogila Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni i Pellagonisë
(Rajonet e RM)
Zyrat Mogilla
Kryetari i komunës Stevo Pivkovski
Partia (Independent)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 255.62 km2
Popullsia 6710 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 6 710 banorë nga të cilët x % janë:[1]

  • Maqedonë = 6,432 (95.9%)
  • Turq = 229 (3.4%)
  • Shqiptarë = 24 (0.50%)
  • Të tjerë = 7

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto