Hape menynë kryesore

Komuna e Pllasnicës është komunë që shtrihet në pjesën jugperëndimor të Maqedonisë. Qendra e komunës është Plasnica.

Komuna e Pllasnicës
Општина Пласница
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Plasnica Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni jugperëndimor
(Rajonet e RM)
Zyrat Pllasnica
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.44 km2
Popullsia 4545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 4 545 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e Pllasnicës i përfshin këto vendbanime :


Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto