Hape menynë kryesore

Komuna e Rankocit është komunë në Republikën e Maqedonisë .

Komuna e Rankocit
Општина Ранковце
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Rankovce Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni verilindor
(Rajonet e RM)
Zyrat Rankoci
Kryetari i komunës Momchilo Aleksovski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 240.71 km2
Popullsia 4,144 banorë
Dendësia 17.22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 1316
Targa KP

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 4 144 banore nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

VendbanimetRedakto

Komuna e Rankocit i përfshin këto vendbanime:


Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto