Hape menynë kryesore

Komuna e Rosomanit është komunë që shtrihet në rajonin e VardaritMaqedonisë. Qendra e komunës është Rosomani.

Komuna e Rosomanit
Општина Росоман
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Rosoman Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni i Vardarit
(Rajonet e RM)
Zyrat Rosomani
Kryetari i komunës Stojanče Lazov
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 132.9 km2
Popullsia 4,141 banorë
Dendësia 31.16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 1422
Prefiksi 43
Faqja Zyrtare http://www.OpstinaRosoman.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 4 141 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto