Komuniteti i Madridit

komunitet autonom në Spanjë

Komuniteti i Madridit (spanjisht: [Comunidad de Madrid] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Komuniteti i Madridit
Comunidad de Madrid (Spanjisht)
Popullsia
 • Gjithsej6.489.680
{{{postal_code_type}}}
M
Faqja zyrtareComunidad de Madrid

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

Ndarjet administrativeRedakto

ProvincatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuniteti i Madridit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale