Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry

Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3306.86 km² dhe popullsi 110399 banorë.[1]

Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
konte
Popullsia
 • Gjithsej110.399
Faqja zyrtarewww.sdg.on.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario