Korbliq është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Korbaj.

Korbliq
Korbaj
Fshat
Vendndodhja
Korbliq is located in Kosova
Korbliq
Korbliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 871 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 10″ Veri

21° 20′ 10″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto