Korydallos (Greqisht: Κορυδαλλός, Shqiptohet: Koridhalos) është një komunë në përendim të Athinës dhe në veri të Pireut. Administrativisht i përket njësisë rajonale të Pireut dhe rajonit më të gjerë të Atikës.

Korydallos
Κορυδαλλός
Qytet
Location of Korydallos
Population
 • Total63.445
Vehicle registrationZ
Websitewww.korydallos.gr