Kotlinë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lumbardh.

Kotlinë
Lumbardh
Fshat
Vendndodhja
Kotlinë is located in Kosova
Kotlinë
Kotlinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 34″ Veri

21° 13′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto