Kovaçec është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trimor.

Kovaçec
Trimor
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto