Krajku (Prizren)

fshat në Kosovë

Krajk është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Krajk
Fshat
Vendndodhja
Krajk is located in Kosova
Krajk
Krajk
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 56″ Veri

20° 39′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto