Kralan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krelan.

Kralan
Krelan
Fshat
Vendndodhja
Kralan is located in Kosova
Kralan
Kralan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 24″ Veri

20° 30′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto