Kastakraus është një roman nga shkrimtari Bilal Xhaferri, shkruar në vitin 1968 dhe botuar për herë të parë më 1993.

Titulli Redakto

Titulli i romanit Kastakraus vjen nga një Kreshta e Krujës.[1]

Referime Redakto

  1. ^ Marku, Bruno (2013). ""Kastakraus" i Xhaferrit, zbulohen dorëshkrimet origjinale". gazetadita.al. Dita. - p. 149. fq. 19. Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 8 prill 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)