Kristiansand

qytet në Norvegji

Kristiansand është një komunëqarkun Vest-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 277 km² dhe popullsi 72280 banorë[1].

Kristiansand
Przystan ks ubt.jpeg
Stema zyrtare e Kristiansand
Popullsia
 • Gjithsej72.280
Faqja zyrtarewww.kristiansand.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto