Kulla (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Kullë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pasra vitit 1999 fshati ishte i njohur edhe me emrin Kollë.

Kullë
Kollë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto