Kushavec është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Kushavec
Fshat
Vendndodhja
Kushavec is located in Kosova
Kushavec
Kushavec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 30″ Veri

20° 28′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto