Kushnin është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kushnin i Hasit.

Kushnin
Kushnin i Hasit
Fshat
Vendndodhja
Kushnin is located in Kosova
Kushnin
Kushnin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 32″ Veri

20° 32′ 15″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto