Kushtendili

fshat në Kosovë

Kushtendil është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kushnin.

Kushtendil
Kushnin
Fshat
Vendndodhja
Kushtendil is located in Kosova
Kushtendil
Kushtendil
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 57″ Veri

20° 45′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto