Kvæfjord është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 513 km² dhe popullsi 3072 banorë[1].

Kvæfjord
Gapoey.JPG
Stema zyrtare e Kvæfjord
Popullsia
 • Gjithsej3.072
Faqja zyrtarewww.kvaefjord.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto