L'Aldea

komunë në Spanjë


L'Aldea është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. L'Aldea ka 4376 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.21 km2.

L'Aldea
Komunë
Stema_figuraBandera de l'Aldea.svg
Vendndodhja
L'Aldea is located in Spanjë
L'Aldea
L'Aldea

Koordinatat: 40°44′44″V 0°36′48″L / 40.74556°V 0.61333°L / 40.74556; 0.61333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Daniel Andreu i Falcó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.21 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 4376 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aldeà, aldeana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 44′ 44″ Veri

0° 36′ 48″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: L'Aldea – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale