Laçe

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës

Koordinatat: 41°44′34″V 20°19′56″L / 41.7427°V 20.3323°L / 41.7427; 20.3323

Flag of Albania.svg Laçe
Noimage.png
Emri: Laçe
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Dibrës
Komuna: Komuna Fushë-Çidhën
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Laçe është një fshat në komunën Fushë-Çidhënrrethin e Dibrës.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto