La Llagosta

komunë në Spanjë

La Llagosta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Llagosta ka 13,447 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.01 km2.

La Llagosta
La Llagosta
Riera Seca a la Llagosta.jpg
Flamuri i La Llagosta
Stema zyrtare e La Llagosta
Popullsia
 • Gjithsej13.447
Faqja zyrtare[[1] www.llagosta.cat/%20Official%20website]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto