Rioha

komunitet autonom në Spanjë
(Përcjellë nga La Rioja (Spanjë))

La Rioja është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

La Rioja
Komunitet autonom
Stema_figura
Stema e La Rioja
Flag of La Rioja (with coat of arms).svg
Flamuri i La Rioja
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kryeqyteti Logroño
Kryetari i komunës Pedro Sanz Alonso (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5045 km2
Popullsia 308968 banorë (2007)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal LO
Faqja Zyrtare Gobierno de La Rioja

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

Ndarjet administrativeRedakto

ProvincatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: La Rioja – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale