Lamasón

komunë në Spanjë

Lamasón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja and Nansa valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Lamasón ka 319 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.23 km2.

Lamasón
Komunë
Vendndodhja
Lamasón is located in Spanjë
Lamasón
Lamasón

Koordinatat: 43°15′13″V 4°28′55″P / 43.25361°V 4.48194°P / 43.25361; -4.48194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja and Nansa valleys
Kryetari i Bashkisë Venancio Fernández Alonso (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.23 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit masoniegu/masoniego
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 13″ Veri

4° 28′ 55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytolamason.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto