Lanaudière është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 12413.73 km² dhe popullsi 429053 banorë.[1] U themelua më 29 mars 1966.

Lanaudière
Popullsia
 • Gjithsej429.053
Faqja zyrtarewww.lanaudiere.gouv.qc.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kebek