Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Shkurt · Mars · Prill
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


Ngjarje Redakto

  • 1981 - mbi njimijë atlet moorën pjesë në vrapimin e parë maratonik në Maratonën e Londrës.
  • 2006 - Ndodhi zënja e Diellit në Ballkan, nji pjesë të Evropës, Afrikës dhe Azisë.

Lindje Redakto

Vdekje Redakto

Festa dhe përvjetore Redakto