Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

2010 Një tërmet prej 5.2 shkallësh godet teritorin e Kosovës me epiqender në jugperëndim të Istogut.Dridhja që shkaktoi vetëm dëme materiale u ndie deri në kryeqytetin e Bullgarisë

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto