Landovicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Landovicë
Fshat
Vendndodhja
Landovicë is located in Kosova
Landovicë
Landovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 43″ Veri

20° 41′ 4″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto