Las Palmas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gran Canaria, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Las Palmas numëronte 383,308 banorë në vitin 2010 dhe përfshinë një sipërfaqe prej 100.55 km2.

Las Palmas
Las Palmas de Gran Canaria
Views of Las Palmas, clockwise from top, Las Canteras Beach, Canaria Local Government Center, Alfredo Kraus Hall, Night of Canaria Catedral, Lighthouse in Las Palmas Port, Perez Galdos Theater, View of Downtown Las Palmas
Views of Las Palmas, clockwise from top, Las Canteras Beach, Canaria Local Government Center, Alfredo Kraus Hall, Night of Canaria Catedral, Lighthouse in Las Palmas Port, Perez Galdos Theater, View of Downtown Las Palmas
Flamuri i Las Palmas
Stema zyrtare e Las Palmas
Popullsia
 • Gjithsej383.308
Emri i banorëvepalmense (es)
Faqja zyrtarehttp://www.lpavisit.com

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto