Laval (Kebek)

qytet dhe rajon administrativ në Quebec, Kanadë

Laval është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 245.4 km² dhe popullsi 376845 banorë.[1] U themelua më 29 mars 1966.

Laval
Popullsia
 • Total376.845
Faqja zyrtarewww.ville.laval.qc.ca/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Laval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kebek