Ledion Liço (13 qershor 1986, Leskovik) është një prezantues radioteleviziv shqiptar. Ledion Liço prej 13 vitesh realizon disa prej programeve në TV dhe Radio. Prezantues dhe producent i Wake UP, Shtojzovallet (2005), Top Fest (2007-2016), Unplugged(2006-2008), Rewind (2011), Big Brother Albania (2015), The Voice Kids Albania (2018) dhe së fundmi The Voice of Albania (2011-2017). Ai gjithashtu realizon një program në Top Albania Radio – Alive Night – të cilin e nisi më 2008, si i vetmi program me muzikë live në radio. Summer Dance, me muzikë house, etj. Producent i Heineken Sessions.

Ledion Liço
Ledion Lico top channel.jpg
Të dhëna
Emri i lindjesLedion Besnik Liço
U lind13 qershor 1986
Leskovik, Shqipëri
PunaTV & Radio Host, Producent, Këngëtar

Pas 8 vitesh plot emocion nën drejtimin e “The Voice (Kids)” 3 prej të cilave si producent ekzekutiv, Ledion Liço largohet nga talent-show të cilit i dhuroi kohë, energji pozitive dhe mbi të gjitha shumë dashuri![1]

ReferimeRedakto

  1. ^ "PAS 8 VITESH, LEDION LIÇO LARGOHET NGA DREJTIMI I "THE VOICE (KIDS)"". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)